Posted on

Európska komisia organizuje v Bruseli každoročne European Research and Innovation Days. Toto dvojdňové podujatie je v poradí už tretí ročník úspešného formátu a ide o jednu z najvýraznejších udalostí v oblasti výskumu a inovácií. Tento rok sa bude konať online v dňoch od 23. do 24. júna 2021. Tohtoročné vydanie bude špeciálne aj vďaka oficiálnemu zahájeniu programu Horizont Európa. Súčasťou sú aj Horizont Village, Live session či Workshopy.

Pre koho je podujatie určené?

Pre každého, kto má záujem o inovácie a nižšie uvedené témy či už z pohľadu policy-makera, výskumníka, projektového manažéra, podnikateľa alebo občana. Program pokryje naozaj veľmi širokú základňu účastníkov.

Toto dvojdňové podujatie spojí tvorcov politík, výskumníkov, podnikateľov a občanov, aby diskutovali a formovali budúcnosť výskumu a inovácií v Európe i mimo nej. Rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch sa očakáva, že konferencia priláka tisíce účastníkov z celého sveta.

Čo získam účasťou?

Vynikajúci prehľad v novo-začínajúcom období Horizon Europe, v strategických cieľoch a témach Európy (čo vám pomôže lepšie pochopiť žiadané aktivity a vidieť tak „dopredu“), v možnostiach financovania svojich projektov, spôsoboch inovovania a v ďalších mnohých oblastiach. Samozrejmosťou je nadviazanie užitočných kontaktov.

Program podujatia sa bude ďalej zameriavať na nové iniciatívy na posilnenie Európskeho výskumného priestoru (ERA) a zdôrazní význam kolektívneho výskumu a inovácií pri zotavení z pandémie koronavírusu a pre zelenšiu a digitálnejšiu budúcnosť.

Celý program si môžete stiahnuť tu

V prípade záujmu si môžete pozrieť aj otázky a odpovede k podujatiu

dni vyskumu inovacii

Mariya Gabriel, komisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež, nabáda k účasti týmito slovami: „Vydanie Európskych dní pre výskum a inovácie v roku 2021 nemohlo prísť v dôležitejšom čase. Spoločne sa môžeme zotaviť z pandémie koronavírusu a zaistiť všetkým zelenú a digitálnu budúcnosť. Pripojte sa k rozhovorom 23. a 24. júna a podeľte sa o svoje názory na to, ako nám program Horizon Europe a Európsky výskumný priestor môžu pomôcť dosiahnuť tieto ciele.“

Registrácia

Registrovácie je už otvorená. Registrovať sa môžete na nasledujúcej stránke: https://www.research-innovation-days.eu/register. Pre zopakovanie, podujatie sa bude konať v dňoch 23. a 24. jún 2021.

Informácie boli čerpané z webu ec.europa.eu a eraportal.sk


facebook grantUP banner svetly


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *