Posted on

V rámci programu Nástroj na prepájanie Európy – CEF Digital bola otvorená tretia vlna výziev na predkladanie projektových návrhov v hodnote vyše 240 miliónov eur. Program CEF Digital prispeje k rozvoju gigabitových a 5G sietí, ako aj k zvýšeniu kapacity a odolnosti digitálnych chrbticových infraštruktúr a k digitalizácii dopravných a energetických sietí. Termín na predkladanie projektových návrhov je 17. január 2024.

Kto môže získať grant?

Aktuálne výzvy sú otvorené pre verejné alebo súkromné subjekty so sídlom v krajinách EÚ. Za určitých podmienok je možná aj cezhraničná a medzinárodná spolupráca.

Na aké aktivity dostanem grant?

Aktuálna vlna výziev zahŕňa tieto témy:

  • pokrytie 5G pozdĺž dopravných koridorov
  • 5G siete a Edge Cloud pre inteligentné komunity
  • chrbticová konektivita pre digitálne globálne brány

Čo môžem získať?

Na tretiu vlnu výziev je celkovo vyčlenených 240 miliónov eur. Z tejto sumy bude podporené pokrytie 5G pozdĺž dopravných koridorov sumou 100 miliónov eur. Na 5G siete a Edge Cloud pre inteligentné komunity je stanovený rozpočet 51 miliónov eur a na chrbticovú konektiviu pre digitálne globálne brány je rozpočet vo výške 90 miliónov eur.

Ako a dokedy požiadať?

Viac informácií o procese podávania žiadostí, hodnotenia projektov a udeľovania grantov budeš mať k dispozícii na online informačnom dni, ktorý sa uskutoční 26. októbra 2023 o 9:30 hod.

Termín uzávierky výzvy bude 20. február 2024.

Dôležité odkazy


 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *