Posted on

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) organizuje medzinárodné podujatie RIS Citython Košice 2022, na ktoré pozýva všetkých nadšencov, ktorí majú chuť rozvíjať dobré nápady, tímovú prácu a prispieť k zmene vo svojom meste. Podujatie RIS Citython Košice 2022 je zamerané na mestskú mobilitu, smart city a inovácie. Bude prebiehať tri dni, od 1. do 3. júla 2022 v moderných priestoroch Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM. Podujatie je otvorené pre každého, kto má záujem prispieť k zlepšeniu kvality života v našom meste. Vítaní sú IT nadšenci a analytici, ktorí radi pracujú s „open datami“, marketéri, manažéri, mestskí  plánovači, architekti, softvéristi a ktokoľvek ďalší, otvorený pre tému Citythonu.

Pomôž mestu vyriešiť výzvy

Cieľom Citythonu je analyzovať výzvy v oblasti mobility, ktorým naše mestá čelia, a vytvárať možné riešenia. Multidisciplinárne tímy, pozostávajúce zo študentov a odborníkov z rôznych oblastí a špecializácií, súťažia o to, kto ponúkne mestu a jeho obyvateľom inovatívne riešenia identifikovaných výziev a potrieb.

„Veríme, že prostredníctvom technológii, inovácií a zapojenia odbornej aj širokej verejnosti môžeme pomôcť pri budovaní lepšieho mesta a nášho životného priestoru,“ povedal doc. František Jakab, PhD., ktorý vedie organizačný tím podujatia za TUKE.

Citython podporí startupy a tímy jednotlivcov

Zámerom je podporiť rozvoj inovatívnych projektov a start-upov, ktoré majú potenciál uplatnenia na trhu. Týmto spôsobom sa RIS Citython priamo orientuje na podporu podnikateľského a inovačného ekosystému v regióne Košice, ako aj na celom Slovensku. Ambíciou Citythonu je vytvoriť referenčné podujatie v Európe, ktoré dokáže prilákať tie najlepšie talenty, vrátane študentov, ale aj zamestnancov firiem, a vytvoriť tie najinovatívnejšie riešenia.

Citython Košice 2022

RIS Citython Košice 2022 je hackathon, na ktorom zúčastnené tímy pracujú na svojich nápadoch od začiatku až po prezentovateľný projekt alebo prototyp, v priebehu troch dní.

Počas víkendu budú tímy sprevádzať skúsení mentori a experti z rôznych oblasti, pripraveni pomôcť a poradiť pri vývoji inovatného riešenia. RIS Citython Košice 2022 ponúka networking a nové zdroje informácií od slovenských a medzinárodných expertov z rôznych oblastí.

Odprezentuj nápad a vyhraj

Vyvrcholením podujatia sú 5-minútové prezentácie vytvorených riešení a hodnotenie porotou, ktorá vyberie 3 víťazné tímy. Najlepší riešitelia si rozdelia tri finančné ceny, každá je vo výške 3 000 eur, ako aj ďalšie zaujímavé ceny.

Pre všetkých aktívnych účastníkov a verejnosť sú pripravené rôzne prekvapenia, za ktoré patrí vďaka partnerom podujatia – spoločnostiam NESS, AT&T, Deutsche Telekom IT Solutions,  Antik Telecom, U.S. Steel Košice, Global Logic,  Garmin, Red Bull, AmCham Slovakia. Ďalší mediálni a regionálni podporovatelia sú predstavení na web stránke podujatia.

Môže prísť aj verejnosť

TUKE zároveň pozýva verejnosť, ktorá sa nezapojí súťažne, na otvorené časti podujatia v piatok 1. júla o 16.00 hod., kedy podujatie otvoria zástupca  mesta Košice, vedenia TUKE a predstaviteľ EIT. Verejnosť je vítaná aj pri finálnych prezentáciách a vyhlásení víťazov v nedeľu 3. júla o 14.30 hod.

Aké témy sú v hre?

Príď ukázať svoj potenciál a dobré nápady na podujatie RIS Citython Košice, nebudeš ľutovať!

Stačí si vybrať, s ktorou výzvou prídeš pre víťazstvo:

  1. Udržateľné a zdravé mesto prostredníctvom inteligentnej mobility.
  2. Plánovanie a rozvoj mesta smerom k zelenšej budúcnosti.
  3. Lepšie riadenie mesta v humanitárnych a environmentálnych krízach vďaka inteligentnej mobilite.

Technická univerzita v Košice campus

Projekt vznikol vďaka EIT Urban Mobility

Podujatie vzniklo v rámci projektu EIT Urban Mobility, iniciatívy Európskeho inštitútu pre inovácie a technológie (EIT) Európskej únie. Na organizácii RIS Citython Košice 2022 sa podieľajú partneri Technická univerzita v Košiciach, spoločnosť KAJO, CARNET (Future Mobility Research Hub) a PowerHUB.

EIT Urban Mobility spája mestá, univerzity, výskumné centrá, komerčných partnerov a spoločnosti, aby pracovali na inováciách mestskej mobility a urobili naše mestá oveľa príjemnejšími a pohodlnejšími pre ich občanov.

Spekri a mentori

RIS Citython 2022 bude hostiť známych spíkrov ako Martin Mudrák (Mesto Košice), Peter Serfözö (Košický samosprávny Kraj), Miroslav Biňas (TUKE), Tomáš Pavlik (CVTI SR), Matúš Digo (Antik Telecom), Michaela Starekova (Promiseo) a ďalší.

Účastníkom ponúkne svoje skúsenosti a znalosti množstvo mentorov – expertov z praxe. Medzi nimi bude možné stretnúť napr. Petra Šoltésa (CEO Promiseo), Milana Vargu (Innovlab Startup Center), Lenku Tkáčovú (Slovak Space Office), Annu Pastorekovu (CIVITTA), Petra Breyla (ICKK) a ďalších.

Súťažiacich hodnotí odborná porota: Daniel Sagath (Slovak Space Offie), Miloslav Michalko (Geospatial Data Consultant & Researcher), Milan Kalas (CEO KAJO), Martin Mudrák (Mesto Košice) a František Jakab (UVP Technicom, TUKE).

Registruj sa

Účasť na podujatí je bezplatná, stačí sa iba zaregistrovať: REGISTRÁCIA.

Bude o teba plne postarané (strava, občerstvenie, technika, a iné) počas celého víkendu. Príď sám alebo sama, prípadne si zostav svoj dream tím z priateľov a kolegov už pred podujatím. Pozor však, každý člen tímu sa musí registrovať samostatne.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *