Posted on

NEMO je európsky cloudový projekt, ktorého cieľom je predstaviť modulárny a kyberneticky bezpečný metaoperačný systém využívajúci existujúce technológie vrátane nových konceptov, metód, nástrojov a testovania. V rámci programu bola vyhlásená výzva pre európske malé a stredné podniky (MSP) pôsobiace v oblasti edge computingu, edge a cloud natívneho vývoja softvéru, operačných systémov, IoT/5G sietí a IoT výrobných jednotiek. Na takýto projekt môžeš získať až 150 tisíc eur, stačí ak odošleš prihlasovací formulár do 30. novembra 2023.

Kto môže získať grant?

O finančné prostriedky sa môžu uchádzať malé a stredné podniky (MSP) so sídlom v Európskej únii, ktoré pôsobia v niektorej z oblasti edge computingu, edge a cloud natívneho vývoja softvéru, operačných systémov, IoT/5G sietí a IoT výrobných jednotiek.

Na aké aktivity dostanem grant?

Program finančne podporí projekty, ktoré sa budú venovať týmto témam:

  • softvérové komponenty a pluginy, na ktoré sa nevzťahuje aktuálny plán implementácie NEMO,
  • nová sieť alebo služba, meranie zdrojov a automatizované riadiace komponenty,
  • portovanie NEMO na nových, vysoko heterogénnych zariadeniach IoT.

Čo môžem získať?

Celková výška finančných prostriedkov, ktoré podporia MSP v tejto výzve je 900 tisíc eur. Maximálna výška podpory, ktorú môžeš získať na jeden projekt je 150 tisíc eur.

Ako a dokedy požiadať?

Do výzvy sa môžeš zapojiť najneskôr do 30. novembra 2023 do 17:00 CET odoslaním elektronickej žiadosti cez online platformu F6S.

Dôležité odkazy


 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *