Posted on

Celkovo 4,5 milióna eur ponúka Inovačný fond Mastercard s názvom Strive EU Innovation Fund. Hľadá tie najlepšie projektové návrhy, ktoré budú riešiť inovatívne B2B riešenia špeciálne navrhnuté pre európske malé podniky s menej ako desať zamestnancami. Ak máš záujem skúsiť to, tak výzva bude otvorená do 11. marca.

Kto môže získať grant?

Prihlásiť sa môžu startupy, zavedené firmy, neziskovky, sociálne podniky, či iné organizácie.

Podmienkou je, aby tieto organizácie boli registrované a pôsobili v jednom alebo viacerých z 27 členských štátov EÚ. Vládne subjekty a akademické inštitúcie sa nemôžu uchádzať. 

Na aké aktivity dostanem grant?

Fond hľadá návrhy na digitálne riešenia a riešenia založené na údajoch, ktoré podporujú malé podniky v Európskej únii a budú riešiť:

  • uvoľnenie prevádzkového kapitálu a kreditu prostredníctvom vstavaného financovania
  • prechod na bezpečnejšie digitálne prostredie posilnením kybernetickej bezpečnosti
  • zorientovanie sa vo vyvíjajúcich sa preferenciách spotrebiteľov a regulačných očakávaniach v oblasti environmentálnej udržateľnosti
  • využívanie AI spôsobom, ktorý šetrí čas a zarába viac peňazí

Čo môžem získať?

Úspešní žiadatelia môžu získať až 500-tisíc eur na overenie a vývoj svojich riešení počas 12 až 18 mesiacov. Žiadosti vo výške 250-tisíc eur a viac si budú vyžadovať minimálne 10 % spolufinancovanie. 

Ako a dokedy požiadať?

Svoju žiadosť môžeš podať cez tento elektronický portál najneskôr do 11. marca 2024. Pre zvýšenie úspešnosti svojho zámeru si prečítaj kritériá výberu, ktoré ti napovedia, na čo si dať pozor.

Dôležité odkazy

Oficiálny web výzvy
Podmienky výzvy
Podať žiadosť
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *