Posted on

Používaš metódy občianskej vedy na riešenie spoločenských problémov vynaliezavým spôsobom? Projekt IMPETUS hľadá projekty občianskej vedy, pre ktoré má pre teba dve skvelé príležitosti, program IMPETUS Akcelerátor a Cena Európskej únie za občiansku vedu, v rámci ktorej môžeš vyhrať 60 tisíc eur. Uzávierka prihlášok na IMPETUS Akcelerátor je 14. marca 2024. Cena Európskej únie za občiansku vedu končí 11. marca 2024.

Kto môže získať grant?

Oprávnenými žiadateľmi sú:

  • fyzické osoby,
  • právnické osoby a konzorciá so sídlom v krajine alebo na území, ktoré je oprávnené získať granty z programu Horizont Európa (je tam aj Slovensko)

Na aké aktivity dostanem grant?

IMPETUS Akcelerátor podporí projekty, ktoré su zamerané na:

Čo môžem získať?

V rámci IMPETUS Akcelerátora získaš finančnú podporu pre svoj projekt, poradenstvo a školenia, ktoré tvoju prácu posunú na vyššiu úroveň.

Cena Európskej únie za občiansku vedu pozostáva z troch veľkých ocenení. Hlavná cena je 60 tisíc eur a dve vedľajšie ceny pre projekty, ktoré najlepšie ukazujú, ako sa používa občianska veda na podporu diverzity a spolupráce a digitálnych komunít, odmenia svojich laureátov každá sumou 20 tisíc eur.

Projekt IMPETUS taktiež udelí čestné uznanie 27 ďalším projektom, ktoré budú môcť prezentovať svoju prácu vedľa víťazov troch veľkých cien na festivale vedy a techniky Ars Electronica 2024.

Ako a dokedy požiadať?

Ukončenie výzvy pre Cenu EU za občiansku vedu je 11. marca 2024 a pre Akcelerátor je uzávierka prihlášok 14. marca 2024. Prihlásiť sa môžeš online prostredníctvom tejto webovej stránky.

Ak sa chceš dozvedieť viac o otvorenej výzve pripoj sa na webinár 28. februára o 09:00 hod., kde ti odpovedia na všetky tvoje otázky.

Dôležité odkazy


Zdroj: eraportal.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *