Posted on

Európske partnerstvo Innovative Health Initiative (IHI), ktoré tvoria farmaceutické a biotechnologické asociácie EFPIA, Vaccines Europe, EuropaBio a združenia výrobcov a dodávateľov zdravotníckych technológií MedTech Europe a COCIR.IHI ponúka financovanie výskumu a inovácií prostredníctvom dvoch aktuálne otvorených výziev s piatimi témami v oblasti zdravotníctva. K dispozícií je takmer 120 miliónov eur pochádzajúcich z programu Horizont Európa. Uzávierky prihlášok sú pre každú z výziev rôzne: 16. apríl 2024 a 22. máj 2024.

Kto môže získať grant?

Ak sa chceš uchádzať o účasť v projekte IHI, je potrebné, aby si našiel alebo vytvoril konzorcium, pre ktoré budeš musieť nájsť partnerov. O grant môžu žiadať organizácie z oblasti zdravotníctva za dodržania štandardných podmienok (pôvod v krajinách EÚ alebo asociovaných krajín).

Ako si nájsť partnerov?

Partnerstvo IHI má k dispozícii aj brokerage platformu kde si môžeš nájsť buď partnera do svojho projektového konzorcia alebo sa pričleniť k existujúcemu konzurciu či pripravovanému projektu. Pozri sa na stránku IHI Call Days a zisti viac. Platforma je aktívna až do uzavretia výziev.

Na aké aktivity dostanem grant?

Témy dvojkolovej výzvy IHI call 6 (Horizon-JU-IHI-2024-06-two-stage)

Témy jednokolovej výzvy IHI call 7 (Horizon-JU-IHI-2024-07-02-singe-stage)

Čo môžem získať?

Prostredníctvom výziev IHI je na financovanie výskumu a inovácií k dispozícii takmer 120 miliónov eur. Tieto prostriedky pochádzajú z programu Horizont Európa.

Očakáva sa, že priemyselní partneri IHI a (v relevantných prípadoch) prispievajúci partneri poskytnú na financovanie projektov rovnakú sumu.

Ako a dokedy požiadať?

Uzávierka prvého kola výzvy IHI call 6 je 16. apríla 2024 a následne druhé kolo sa uzavrie 10. októbra 2024. Jednokolová výzva IHI call 7 sa uzatvára 22.mája 2024.

Žiadosť o grant na obe výzvy sa podáva elektronicky prostredníctvom F&T portálu.

Dôležité odkazy


 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *