Posted on

Rok 2023 je v plnom prúde a nový Operačný program Slovensko, ktorý je nástupcom starého programového obdobia „eurofondov“ sa začína stávať realitou. Čo ale od tohto programu čakať a kedy očakávať nové výzvy? V článku nižšie si pozri zoznam plánovaných výziev tak, ako ich zverejnilo MIRRI SR. Je to vynikajúca pomôcka, ako si naplánovať svoju žiadosť o grant a v čase zverejnenia výziev byť dobre pripravený. Vždy aktuálny zdroj tohto dokumentu nájdeš na webe eurofondy.gov.sk.

Viac ako 140 výziev

V pdf dokumente nižšie nájdeš cez 140 výziev z OP Slovensko. Nedozvieš sa príliš veľa detailov o podmienkach, všímaj si však stĺpec Zameranie výzvy a Oprávnený žiadateľ.

Na to, aby si mohol z danej výzvy žiadať financie, musí uvedený oprávnený žiadateľ ladiť s tvojou právnou formou, na ktorú chceš tieto peniaze žiadať. V druhom rade tiež musíš spadať do Oprávneného územia, teda subjekt, na ktorý chceš žiadať peniaze, musí byť registrovaný v danom regióne.

V tabuľke nájdeš aj predpokladaný termín vyhlásenia výzvy. Skúsenosť nám však hovorí, že tento údaj netreba brať príliš vážne a ide naozaj iba o hrubý nástrel zverejnenia, ktorý sa často „posúva“.

Takto vytipované výzvy si však vieš predpripraviť, minimálne čo sa konceptu týka. V čase zverejnenia už budeš presne vedieť, čo chceš do výzvy podať, akurát budeš musieť projekt prispôsobiť podmienkam, ktoré budú uvedené v znení výzvy.

Harmonogram-plánovaných-výziev-Programu-Slovensko-2021-2027_verzia-1

Dôležité odkazy


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *