Posted on

Inovačné centrum Košického kraja v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom organizujú druhý ročník slávnostného galavečera s názvom Košice Region Innovation Awards 2024, ktoré sa uskutoční 14.5. o 18.30 v Košiciach. Cieľom podujatia je spropagovať vedu, výskum a inovácie v Košickom kraji.

Kraj tak chce ukázať, že aj v Košickom regióne sa dá pracovať na svetových projektoch, ktoré môžu mať medzinárodný rozmer a v čase, keď sa podnikateľský svet mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, je dôležité si uvedomiť úspechy lokálnych podnikateľov a organizácií.

4 kategórie ocenení

Počas galavečera budú odovzdané ocenenia v nasledovných kategóriách:

  1. Najlepší startup Košického kraja – ocenenie Inovačného centra Košického kraja. Táto kategória bude oceňovať subjekty s alebo bez právnej identity, ktoré prinášajú inovatívne riešenia vo forme prototypov. Tri najlepšie startupy budú vybrané panelom expertov na základe nominácií od vybraných inovačných aktérov.
  2. Najlepší vedec alebo vedecký tím Košického kraja – ocenenie rektorov jednotlivých univerzít. V tejto kategórii bude ocenený najlepší vedec alebo vedecký tím na základe nominácií od rektorov univerzít.
  3. Najlepší podnikateľ/ka Košického kraja – ocenenie predsedu Košického samosprávneho kraja. Táto kategória bude oceňovať subjekty s právnou identitou, ktoré poskytujú inovatívne riešenia alebo produkty v rámci Košického kraja.
  4. Spoločnosť podporujúca inovácie v Košickom kraji – špeciálna kategória, ktorej ocenenie je navrhnuté Inovačným centrom Košického kraja.

Sprievodný program

Galavečer nie je len o oceňovaní ale aj o sprievodnom programe, a tak sa môžeš tešiť na vystúpenie známej košickej hudobnej skupiny, košickej tanečnej skupiny,
módnu show košickej módnej návrhárky, ochutnávku svetových vín od Kubo Select ako aj fantastický catering.

Podnikavosť od strednej školy

Prvá polovica dňa bude patriť druhému ročníku vzdelávacieho programu pre stredoškolákov pod názvom Founder Challenge Competition – regionálna stredoškolská súťaž o najlepší podnikateľský nápad. V marci bola spustená registrácia, kde sa mohol prihlásiť každý stredoškolák alebo stredoškolský tím Košického kraja, ktorý má nápad a chce ho posunúť na vyšší level, niečo sa naučiť za pomoci skúsených mentorov z nadnárodných spoločností ako sú Cancom, IT VALLEY ,GymBeam, MAGNA, HOLCIM, NESS Digital Engineering, VISSIM, Erste Group a ako zo svojho nápadu urobiť startup.

Následne prihlásení jednotlivci alebo tímy budú pracovať na svojom nápade počas prípravného týždňa od 22. do 30. apríla a tí najlepší, sa po selekcii prebojujú do veľkolepého finále, ktoré sa uskutoční 14.5. v Košiciach, kde počas dopoludnia budú môcť ešte upraviť svoje pitch-decky za pomoci mentorov a následne budú tí najlepší prezentovať svoj nápad pred odbornou porotou a víťaz vyhráva finančnú hotovosť vo výške 2. 000 eur, možnosť študovať na jednej z Košických VŠ, kde môže tento svoj nápad rozvíjať ďalej a kopec iných cien. Je to obrovská príležitosť pre stredoškolákov zistiť ako funguje svet podnikania, zlepšiť si svoje vystupovanie a prezentáciu pred publikom a porotou, zaujať prípadného investora a rozvíjať svoj nápad ďalej, zviditeľniť seba a svoju školu a možnosť postúpiť do akceleračného programu ICKK.

Podcast 85 | Ako si budovať podnikanie už od strednej školy?

Zdroj: Tlačová správa ICKK


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *