Posted on

Podpora ekoturizmu má pre súčasných obyvateľov a návštevníkov regiónov západnej a strednej Európy obrovský význam. Najmä z hľadiska udržateľnosti a pozitívneho prístupu k životnému prostrediu, čo sú kľúčové moderné tendencie aj v oblasti cestovného ruchu. Dôležitosť tejto témy si uvedomuje aj organizácia Košice Región Turizmus, a preto ju plánujú rozvíjať, taktiež prostredníctvom medzinárodnej online konferencie, realizovanej v rámci projektu EcoVeloTour. Účelom projektu je podporiť rozvoj udržateľného cestovného ruchu v Dunajskom regióne, pozdĺž siete cykloturistických trás EuroVelo 11.

Pre koho je podujatie určené?

Konferencia je určená širokej odbornej verejnosti z odvetvia cestovného ruchu, ako sú cestovné kancelárie, organizácie CR (KOCR, OOCR), hotely, podnikatelia, freelanceri, start-upy či médiá.

Čo je cieľom podujatia a čo získam?

Téma online konferencie bude o možnostiach rozvoja ekoturizmu v Košickom kraji. Cieľom webinára je podpora ekoturizmu jeho udržateľnosti a pozitívneho prístupu k životnému prostrediu.

Zúčastnením sa na tejto online konferencii sa dozviete o:

  • Stratégii rozvoja ekoturizmu v Košickom kraji
  • Praktických príkladoch zo zahraničia
  • Predstavení projektu EcoVeloTour a jeho výstupov v Košickom kraji 
  • Predstavení projektu BirdTour (Interreg V-A SKHU)

Obsah konferencie, okrem prezentácie vybraných regiónov, budú dopĺňať aj organizácie podporujúce zodpovedný cestovný ruch a ekoturizmus.

Takou organizáciou spomedzi zahraničných účastníkov je aj Alpin Pearls, ktorej cieľom je minimalizovať vplyv cestovného ruchu na životné prostredie a budovať aktivity, podporujúce zelenú mobilitu v regiónoch.

Registrácia a čas

Webinár sa koná vo štvrtok, 25. februára 2021 od 10:00 do 13:00 a bude prebiehať cez platformu Zoom.

Účasť na tejto konferencii je bezplatná. Pre účasť na konferencii je potrebná bezplatná registrácia, ktorú môžete vykonať už teraz po kliknutí na tento link.

Informácie prevzaté z https://org.kosiceregion.com/ 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *