Posted on

Z našich služobných ciest, ktoré sme doposiaľ mali v Slovinsku môžeme potvrdiť, že je to naozaj čarovná krajina. V skutočnosti je to veľmi podobná krajina Slovensku vo všetkých ohľadoch, či už hovoríme o ľuďoch alebo prírode. Jednou veľkou výhodou Slovinska je, že majú na dosah morské pobrežie aj hory, vzdialené od seba len čosi okolo 1 hodiny cesty autom.

Slovenská akademická informačná agentúra (SAIA) vypísala štipendium na letnú školu a seminár slovinského jazyka na základe bilaterálnych dohôd vlád oboch krajín. Táto výzva je určená pre akademickú obec z oblasti študijného a vedného odboru Slovanských jazykov a literatúry a štipendium sa poskytuje na 2 miesta na seminár slovinského jazyka a 2 miesta na letnú školu.

Kto môže žiadať?

Študent vysokej školy 1. stupňa, študent vysokej školy 2. stupňa, doktorand, učiteľ vysokej školy, výskumný pracovník.

Čo mi bude preplatené?

Ministerstvo školstva SR uhradí cestovné náklady do miesta pobytu a späť. Prijímajúca strana v Slovinsku poskytuje bezplatné štúdium, ubytovanie a stravu, vreckové, vnútroštátnu prepravu.

Ako a dokedy požiadať?

Uzávierka pre podávanie žiadostí je stanovená na 4. februára 2021 do 16:00 hod. Pred podaním žiadosti sa na stránke SAIA uistite, že spĺňate požadované podmienky. Podanie sa následne realizuje formou online žiadosti a zároveň do termínu uzávierky zaslaním vytlačenej a podpísanej pdf žiadosti na adresu agentúry. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *