Posted on

Slovensko pomaly vstupuje do nového programovacieho obdobia 2021 až 2027. Na toto obdobie máme vyčlenených až 13 miliárd eur. Široká aj odborná verejnosť má práve v týchto dňoch možnosť ovplyvniť spôsob použitia tohto balíka peňazí.

Národnú konzultáciu k eurofondom iniciuje Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Ak máte záujem zapojiť sa, odporúčame si najprv prečítať (alebo aspoň prebehnúť) Návrh priorít pre roky 2021-2027, kde nájdete uvažované témy.

Aké témy a kedy?

Ak tieto témy chcete pripomienkovať, formovať alebo navrhnúť úplne nové, máte možnosť urobiť tak v priebehu nasledovných konzultácií. Tieto konzultácie sú tematicky rozdelené nasledovne (uplynulé kolá už do zoznamu nezahŕňame):

  • Kvalitný život  v regiónoch (19. 11.)
  • Inovatívne Slovensko (26. 11.)
  • Sociálne, spravodlivé a vzdelané Slovensko (3. 12.)
  • Šieste kolo konzultácií bude určené pre širokú verejnosť (10. 12.)

Pre koho je konzultácia určená?

V tématických panelových online diskusiách budú mať možnosť pripomienkovať návrh priorít zástupcovia odborných organizácií, samospráv, záujmových združení, mimovládneho a neziskového sektora.
Posledné, šieste kolo je určené pre širokú verejnosť a zapojiť sa môže každý.

Ako sa zapojiť?

Ak máte záujem o pripomienkovanie v rámci tematických konzultácií, je vhodné stiahnuť a vyplniť formulár pre písomné pripomienky a zaslať ho na adresu narodnakonzultacia@vicepremier.gov.sk.

Pre registráciu na jednotlivé konzultácie sledujte aktuálne informácie na stránke MIRRI. Ministerstvo pred každým kolom zverejňuje prihlášku k najbližšej oblasti. Túto prihlášku treba zaslať e-mailom na prihlaska@vicepremier.gov.sk. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *