Posted on

Jednotlivci alebo tímy s podnikateľským nápadom sa už môžu predregistrovať do populárneho európskeho akceleračného programu. Vďaka úzkej spolupráci s komunitami EIT sa program EIT Jumpstarter stal jedným z kľúčových akcelaračných nástrojov na prenos inovatívnych nápadov z laboratórií na trh. Ide o vlajkový program spolupráce v rámci regiónu RIS, kde odpadá konkurencia vyspelých krajín. Odmenou je okrem kvalitného medzinárodného rozvoja aj finančná odmena na rozbeh pre tých najlepších.

Kto sa môže prihlásiť?

Program je zameraný na talentovaných ľudí – inovátorov, vedcov, študentov doktorandského alebo magisterského štúdia – s nápadom na inovatívny produkt alebo službu, pochádzajúcich z krajín strednej a južnej Európy, ktorí pôsobia v oblasti zdravotníctva, nerastných surovín, energetiky, mestskej mobility alebo výrobných odvetví.

EIT Jumpstarter prijíma tiež prihlášky z oblastí, ktoré pokrýva iniciatíva Nový európsky Bauhaus.

Okrem rozvoja aj výhra

Program pomáha premeniť nápady účastníkov programu na podnikanie, pomáha inovátorom a podnikateľom vybudovať životaschopný obchodný model v súvislosti s ich nápadom na inovatívny produkt alebo službu a overiť ho.

Počas 8-mesačného programu získajú úspešní žiadatelia možnosť potvrdiť si svoj podnikateľský koncept, vypracovať podnikateľský plán a predstaviť svoje nápady budúcim potenciálnym investorom. Najlepšie tímy v každej kategórii budú mať šancu vyhrať finančnú odmenu 10 000 eur.

Krajiny, ktoré sa môžu zúčastniť

Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Estónsko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Malta, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Čierna Hora, Republika Severné Macedónsko, Srbsko, Turecko, Guadeloupe, Francúzska Guyana, Réunion, Martinik, Mayotte a Saint-Martin (Francúzsko), Azory a Madeira (Portugalsko) a Kanárske ostrovy (Španielsko).

Ďalšie oprávnené krajiny v oblasti surovín: Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Luxembursko, Francúzsko, Dánsko, Švédsko, Fínsko, Írsko.

V programe bodovali už aj Slováci

Od roku 2017 bolo v rámci programu vyškolených 570 začínajúcich podnikov. Medzi úspešnými finalistami sa v roku 2021 ocitol aj projekt BioConvert pod vedením Dr. Jaroslava Michalka z Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre, ktorý vyhral v kategórii Nového európskeho Bauhausu prvé miesto.

Projekt bol zameraný na spracovanie potravinového odpadu prostredníctvom biologickej aktivity lariev muchy čiernej a jeho premenu na výživné krmivo pre hospodárske zvieratá.

Pred-registrácia je otvorená

Ak máš záujem a chceš sa prihlásiť, tak momentálne máš už možnosť pred-registrovať svoj podnikateľský nápad na stránke https://eitjumpstarter.eu/pre-register-for-eit-jumpstater-2023. Akonáhle sa program otvorí, dostaneš o tom informáciu.

Dôležité odkazy

Chceš byť informovaný/á o podobnom obsahu? Prihlás sa do platformy EIT RawMaterials Alumni a zostaň pravidelne informovaný/á o pravidelných podujatiach, výzvach a školeniach. Pozri sa na alumni.eitrawmaterials.eu.

Tento obsah bol sponzorovaný EIT RawMaterials Alumni


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *