Posted on

Red Bull Basement je program, ktorý upriamuje pozornosť na mladých inovátorov. Hľadá geniálne nápady študentov, ktorí chcú vo svojom okolí prispieť k pozitívnej zmene. Ide o event svetovej úrovne a prihlásiť sa môžeš s akýmkoľvek inovatívnym nápadom do 24. októbra.

Dnešní študenti-podnikatelia, tvorcovia a inovátori sú silou, ktorá narúša súčasný stav a vedie spoločnosť k svetlej budúcnosti. Mnohí pritom považujú práve Red Bull Basement za ideálnu príležitosť dostať sa k slovu, predviesť svoje schopnosti a ambície, a urobiť zo zajtrajšieho sveta lepšie miesto.
Títo študenti, ktorí nie sú ochotní akceptovať, že „je to tak, pretože to tak vždy bolo“, prichádzajú s odvážnymi novými technologickými riešeniami, ktoré majú zmysluplný dosah. Zúčastňujú sa teda globálneho programu na realizáciu svojich nápadov v podpornom prostredí, ktoré je plné inšpirácie.

Kto sa môže zúčastniť?

Všetci študenti, bez ohľadu na to, čo študujú, sú vítaní na networkingu, spolupráci a workshopoch spolu s expertmi, mentormi a svojimi rovesníkmi. Prečo by si mal čakať na promócie, keď môžeš začať prinášať svoje riešenia na problémy okolo nás už dnes?

S čím sa môžem prihlásiť?

Myšlienky sú rozmanité a kreatívne ako študenti, ktorí ich predstavujú. Účastníci sa stále viac zaujímajú o udržateľnosť, pričom koncepty z minuloročnej edície siahajú od ručne napájanej nabíjačky až po ekologickú dobrodružnú hru a dokonca aj vlaňajšieho víťaza – práčku na prádlo Lava Aqua X, ktorá recykluje vodu zo sprchy. Inteligentné mestá, posilnenie postavenia, telo a myseľ, a kariéra sú ďalšími obľúbenými témami.

Poslední víťazi

Na Red Bull Basement je skvelé to, že môže fungovať pre rôzne nápady. Napríklad my sme boli schopní postaviť prototyp modelu a získať opatrenia v oblasti duševného vlastníctva a ochranných známok. Okrem toho sme si z workshopov vzali veľa skvelých poznatkov,“ hovorí spoluzakladateľ Lava Aqua X – Paramveer Bhachu.Tiež sme chceli obhajovať udržateľnosť a úsporu vody, pričom vďaka tomuto eventu sme získali kontakt na ľudí z celého sveta.
© Mark Roe / Red Bull Content Pool
Red Bull Basement vznikol v roku 2018, kedy sa ho zúčastnilo 16 krajín, a účasť každým rokom rastie. Rok 2021 bude opäť historický, pretože sa podujatie rozširuje do 45 krajín z celého sveta.

Čo môžem získať?

V ďalšom kroku majú finálové tímy päť týždňov na ďalšie rozvíjanie svojich myšlienok pomocou zdrojov, vrátane medzinárodného mentorského programu a nástroja Red Bull Wingfinder. Tento test vytvoril tím psychológov a jeho výsledky poskytujú jednotlivcom podrobnú správu. Zameriava sa na ich silné stránky a zároveň ponúka rady, ako využiť svoj potenciál. Je to cenný nástroj v tejto fáze, v ktorej členovia tímu úzko spolupracujú s cieľom maximalizovať svoj vplyv.
  • Mimochodom, Red Bull Wingfinder je dostupný pre každého a je zadarmo, takže ak sa chceš o svojich kvalitách dozvedieť viac, klikaj sem a urob si test.
Napokon sa všetky víťazné tímy zúčastnia pohlcujúceho globálneho finále od 13. do 15. decembra, ktoré sa prvýkrát uskutoční v tureckom Istanbule. Spolu sa zapoja do workshopov, získajú postrehy od popredných vizionárov a ďalších, a to všetko až do posledného dňa, keď predstavia svoje projekty odborníkom. Tam, kde Red Bull Basement končí, cesta mladých podnikateľov pokračuje. Získané skúsenosti môžu využiť ako odrazový mostík tým, že vezmú to, čo sa naučili, a všetko, čo dosiahli, na uvedenie svojich nápadov do sveta.
Si študent alebo študentka s myšlienkou, ktorá by mohla priniesť pozitívnu zmenu? Zisti, ako môžeš svoje riešenie uplatniť a zdieľať so svetom práve tu.

Ako a dokedy sa prihlásiť?

Prihlasovacia fáza je otvorenáod 1. septembra do 24. októbra a tímy sa môžu zapojiť odoslaním 60-sekundového videa, ktoré vysvetľuje ich nápad. V tejto fáze je tiež pozvaná verejnosť. Jej úlohou je vyjadriť svoj názor a podporiť nápady, o ktorých si myslí, že ich svet najviac potrebuje.
Potom, od 25. októbra do 1. novembra, národní rozhodcovia vyberú jeden tím, ktorý bude reprezentovať svoju krajinu na globálnom finále. O výbere víťaza rozhodnú kritériá ako uskutočniteľnosť, kreativita, dosah a podpora verejnosti.

Inšpiruj sa! Slováci medzi TOP 3 z celého sveta

O tom, že to má celé zmysel, hovorí aj príbeh slovenských študentov, ktorým sa podarilo v nabitej konkurencii 3 800 účastníkov dostať so svojim projektom do TOP 3! Predstavili projekt Charging Revolution, čo je v podstate inovatívna powerbanka, ktorú je možné dobíjať ručne. Viac o ich úspechu si môžeš prečítať v článku na webe Red Bullu.
Zdroj: redbull.com | Titulná foto: © Philipp Carl Riedl/Red Bull Content Pool 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *