Posted on

Rok 2021 bol pre náš podcast v podstate pilotným rokom. Počúvanosť sa zvyšuje a pozitívna odozva od vás pribúda, čo nám naznačuje správny trend. Na prelome rokov však rekapitulujeme a vyhodnocujeme s cieľom, aby sme veci zlepšili. Súčasťou toho je aj vyhodnotenie najpočúvanejších epizód, ktoré našich poslucháčov v priebehu roka 2021 najviac zaujímali. Preto sme vybrali prvých 5 epizód s najvyššími číslami.

TOP5: Epizóda 19 | Ako sa vyznať vo finančných pravidlách projektov?

Vo finančných pravidlách sa iba málokto vyzná „na sto percent“. Platí to dokonca aj v prípade, keď hovoríme o skúsených projektových manažéroch. Finančné otázky vznikajú práve kvôli rôznorodosti projektov a jednotlivých situácií, ktoré sa vyskytnú počas implementácie projektov.

TOP4: Epizóda 27 | Twitter by mal mať každý vedec, hovorí Martin, ktorý šéfuje projektu so 150 výskumníkmi

V 27. epizóde podcastu grant UP sa s nami vedec Martin Mokroš podelí o svoje skúsenosti zo začiatkov financovania svojho výskumu cez granty. Porozpráva nám tiež niečo o svojom zaujímavom výskume, kde mapuje lesný terén pomocou dronov či iphonu ale tiež o svojich aktuálne živých projektoch – ako sa riadia a kde ešte vidí medzery.

TOP3: Epizóda 21 | Juraj Miškov: Inovačný ekosystém na Slovensku neexistuje (ale vieme to zmeniť)

Inovácie by mali byť hnacím motorom ekonomiky každej vyspelej krajiny. Uvedomuje si to Európska komisia ale uvedomujú si to aj špičkové spoločnosti. Hoci sa Slovensko snaží a máme tu dosť šikovných ľudí, podľa nezávislých oficiálnych reportov, ktoré sa vypracúvajú na základe objektívnych ukazovateľov, sa v rámci inovačného indexu každoročne umiestňujeme na nelichotivých priečkach. V čom je teda problém? Je naozaj potrebné prekopať celý systém od základov?

TOP2: Epizóda 25 | Kto sú TOP žiadatelia a ako byť úspešný v čerpaní grantov?

Chcete vedieť, ktoré slovenské organizácie sú najúspešnejšie v čerpaní financií z Bruselských projektov? Prípadne ktoré sú tie TOP organizácie v Európe? Alebo v čom môže byť tajomstvo ich úspechu a ako ich možno v tejto úspešnej story napodobniť? Vypočujte si 25. epizódu podcastu grant UP.

TOP1: Epizóda 22 | Takto sa robí turizmus v regióne (výzva Terra Incognita)

„Píšte projekty očami turistu a hľadajte autentický zážitok.“ To je rada Lenky Vargovej Jurkovej, výkonnej riaditeľky krajskej organizácie Košice Región Turizmus, pre potenciálnych žiadateľov do každoročne opakujúcej sa výzvy na podporu turizmu v regióne. V tejto epizóde sa dozviete detaily k výzve s názvom Terra Incognita na podporu ekoturizmu, cykloturizmu a veľkých rozvojových projektov.

Všetky podcasty a rozhovory nájdete v kategórii Podcasty.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *