Posted on

EIT Health InnoStars zverejnilo svoju každoročnú výzvu EIT Health RIS Innovation Call, ktorú cieli na podporu inovácií v oblasti zdravotníctva v krajinách s nižším inovačným potenciálom vrátane Slovenska prostredníctvom rozvoja nových produktov a služieb zdravotnej starostlivosti. Termín na predkladanie projektových žiadostí je 12. októbra 2022, vybrané projekty budú realizovať svoje aktivity v roku 2023.

Kto môže získať grant?

Výzva podporí spoluprácu aspoň dvoch právnych subjektov z tej istej krajiny RIS, pričom sa očakáva zapojenie podnikateľských a zároveň akademických subjektov, výskumných pracovísk alebo zdravotníckych inštitúcií.

Cieľom programu je financovať fázu overovania koncepcie (Proof of Concept) vysokokvalitných, silných a vyvážených projektov.

Na aké aktivity dostanem grant?

Tento rok sa výzva zameriava na nasledujúce oblasti:

  1. Brain and Mental Health
  2. Infectious Diseases
  3. Fostering Healthier Lives
  4. Harnessing Real-World Data

Čo môžem získať?

Projektové partnerstvá budú financované do výšky max. 75 000 eur a požadované finančné prostriedky na jedného partnera nesmú presiahnuť 25 000 eur.

Oprávnené náklady neziskových organizácií, mikropodnikov a malých podnikov sú financované do výšky 100 %.  Stredné podniky budú financované len do výšky 70 %. Veľké podniky nemôžu získať finančné prostriedky, ale môžu byť súčasťou partnerstva a môžu využívať možnosti vytvárania sietí.

Súčasťou podporených projektov bude aj účasť na tréningoch (bootcamps) a mentoringové aktivity.

Ako a dokedy požiadať?

V súvislosti s výzvou organizuje EIT Health tematický webinár, ktorý záujemcov prevedie procesom predkladania žiadosti a podmienkami výzvy. Podujatie sa uskutoční 14. septembra o 11:00 h, bližšie informácie a registrácia budú zverejnené priebežne na stránke výzvy.

Samotná výzva má termín uzávierky 12. októbra 2022 a žiadosť sa podáva cez elektronický systém EIT Health.

Žiadatelia by mali získať podporný list od regionálneho EIT Health RIS hubu a nahrať ho ako súčasť žiadosti. V prípade Slovenska je EIT Health RIS hubom spoločnosť Civitta Slovakia, e-mail: eithealth@civitta.com.

Dôležité odkazy

Článok pripravený v spolupráci s eraportal.sk


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *