Posted on

EIT Jumpstarter je vlajkový priemyselný predakceleračný program Európskeho inovačného a technologického inštitútu (EIT). Pomáha inovátorom a podnikateľom vybudovať životaschopný obchodný model okolo ich inovatívnych nápadov na výrobky alebo služby, overiť ich a ak sa ich podnikateľský nápad preukáže ako udržateľný, tím EIT Jumpstarter ich nabáda k registrácii spoločnosti.

Strategickým cieľom tohto programu je vytvoriť udržateľný vplyv v stredovýchodných a juhoeurópskych regiónoch podporovaním inovácií a podnikania. Krajiny v týchto regiónoch majú obrovský inovačný potenciál s jasným vedeckým myslením, ale výsledky výskumu pravdepodobne zostávajú iba v laboratóriách. Zároveň existuje značná miera potrieb, ktorá nebola uspokojená z pohľadu podnikovej stránky.

Na prekonanie týchto výziev a spojenie inovatívnych riešení s formulovanými požiadavkami priemyslu a zvýšenie konkurencieschopnosti našich regiónov sa spojilo šesť inovačných spoločenstiev EIT – EIT Innovation Communities – EIT Health, EIT Food, EIT RawMaterials, EIT InnoEnergy, EIT Manufacturing a EIT Urban Mobility pre spoločný chod EIT Jumpstarter.

Počas štyroch vydaní EIT Jumpstarter vyškolil 335 inovátorov a záujem stále rastie. V roku 2019 získal EIT Jumpstarter cenu Best Association Training Initiative Award od European Association Awards.

Kto môže požiadať o grant?

Program je určený pre ľudí, ktorí sú súčasťou vedeckého projektového tímu a teda aj pre inovátora, vedca, doktoranda alebo študenta magisterského štúdia s nápadom na produkt alebo službu, ktorý naruší existujúce trhy v sektoroch zdravotnej starostlivosti, agropotravinárstva, surovín, energie, mestskej mobility alebo výroby a chcú preniesť svoj nápad z laboratória na trh.

Vo všeobecnosti sa schémy môže zúčastniť ktokoľvek, kto má podnikateľskú myšlienku s dobrým základom a chce ju ďalej rozvíjať ako aj získať finančné prostriedky na úvod.

Na aké aktivity sa poskytuje grant?

Na podnikateľské nápady týkajúce sa šiestich kľúčových sektorov, ktoré spadajú do EIT Innovation Communities (Health, Food, RawMaterials, InnoEnergy, Manufacturing, Urban Mobility).

Čo môžete získať?

Počas 8-mesačného programu nájdete a overíte najlepší obchodný model pre svoj inovatívny nápad. Kurzy stavajú na metodológii startupov zo Silicon Valley preloženej do európskeho prostredia. Dozviete sa:

  • ako vylepšiť váš obchodný model,
  • ako segmentovať trh,
  • ako vytvoriť hodnotu pre zákazníka,
  • základy okolo financií, investícií, právne základy a ďalšie kompetencie nevyhnutné pre úspešný štart podnikania.

Počas programu dostanete finančnú podporu na pokrytie cestovných nákladov a ubytovania a najlepšie tímy v každej kategórii budú mať šancu vyhrať finančné výhry od 5 do 10 000 eur.

Ako a dokedy požiadať o grant?

Program EIT Jumpstarter je momentálne otvorený pre prijímanie žiadostí uchádzačov. Termín uzávierky je stanovený na 16. apríl 2021 o 23:59 SEČ.

Pôvodné informácie o programe si môžete pozrieť na tomto odkaze. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *