Posted on

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na podporu štúdia učiteľov v doplňujúcom pedagogickom štúdiu alebo v rozširujúcom štúdiu. Táto podpora sa týka aktuálneho akademického roka 2021/2022. Cieľom je zvýšenie kvality výchovy a vzdelávania žiakov prostredníctvom podpory získavania kvalifikácie pedagogických a odborných zamestnancov škôl. Žiadateľmi sú v tomto prípade školy a podmienky pre získanie financií sa dočítate v našom stručnom článku. Podporu môžete získať do konca októbra.

Kto môže žiadať grant?

Grant žiadajú základné, stredné alebo špeciálne školy.  Takáto škola môže požiadať o príspevok pre učiteľa, ktorý je jej kmeňovým zamestnancom.

Na aký účel môžete žiadať?

Účelom podpory je kvalifikácia pedagogických a odborných zamestnancov škôl v programoch doplňujúceho pedagogického štúdia alebo rozširujúceho štúdia,
organizovaného vysokou školou v Slovenskej republike.

Škola môže teda žiadať príspevok na zdokladovaný výdavok, ktorý putoval na tento účel v rámci zimného semestra školského roka 2021/2022.

Čo môžete získať?

Príspevok na kurz doplňujúceho pedagogického štúdia alebo rozširujúceho štúdia do výšky 400 eur. Škola môže získať túto sumu pre jedného učiteľa iba jedenkrát, môže si však požiadať príspevok na viacerých učiteľov.

Ako a dokedy podať žiadosť?

Žiadosť môžete podať prostredníctvom elektronického formulára, ktorý bude dostupný na tejto stránke výzvy: https://www.minedu.sk/vyzva-podpora-dps-a-rs/ (v čase písania článku ešte nebol dostupný). Vzor žiadosti si však môžete pozrieť na tomto odkaze.

Žiadosti sa budú vyhodnocovať priebežne, posledný dátum na podanie žiadosti však uplynie 31. októbra 2021 o polnoci.

Postup získania finančného príspevku a viac informácií sa dozviete priamo vo výzve.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *