Posted on

EIT Digital Venture je program určený pre začínajúcich podnikateľov v oblasti digitálnych technológií, ktorí majú inovatívny nápad alebo prototyp. Program ti pomôže posunúť sa do fázy MVP, teda vytvoriť z neho životaschopný produkt v jeho minimálnej verzii, otestovať ho na trhu a získať finančnú podporu. Prihlášku môžeš podať do 16. apríla.

Kto môže požiadať o grant?

Program je určený najmä pre začínajúcich podnikateľov s inovatívnym nápadom, „proof of concept“ alebo prototypom, ktorí využívajú digitálne technológie pre priemyselné aplikácie, múdre mesta, pre správu a ochranu dát a infraštruktúr, na prevenciu či detekciu chorôb alebo pre finančný sektor.

Multidisciplinárne tímy zložené z najmenej dvoch jednotlivcov s inovatívnym obchodným nápadom, PoC alebo prototypom. Prihlásiť sa môžu tímy zložené minimálne z dvoch členov z Českej republiky alebo zo Slovenska. Zároveň musí ísť o fyzické osoby, ktoré nemajú založenú inú firmu. Každý tím môže podať iba jednu prihlášku.

Na aké aktivity dostanem grant?

Na inovatívne nápady alebo prototypy v oblasti digitálneho priemyslu, digitálnych technológií, digitálneho blahobytu, digitálnych financií alebo digitálnych miest.

Čo môžem získať?

  • po absolvovaní akceleračnej fázy zameranej na dokončenie MVP dostaneš 5 tisíc eur,
  • prihlášky s hodnotením 16 b a viac dostanú automaticky 10 tisíc eur
  • ďalších 10 tisíc eur dostaneš po splnení podmienok z výzvy (ak si nájdeš investora a dokladuješ do EIT do určitého termínu)

Ako a dokedy požiadať o grant?

Prihlášky je možné podať do 16. apríla 2023 prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdete na tomto linku.

Dôležité odkazy

Informácie boli čerpané z webu jic.cz (titulná fotografia) a eitdigital.eu


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *