Posted on

V júli 2021 boli otvorené prvé výzvy na predkladanie projektových zámerov v rámci nového programu LIFE 2021 – 2027. Nový LIFE obsahuje podprogramy zamerané na prírodu a biodiverzitu, obehové hospodárstvo a kvalitu života, zmierňovanie zmeny klímy a adaptáciu na ňu a prechod na čistú energiu. Výzvy v celkovej hodnote 580 miliónov eur majú rôzne termíny uzávierok, pričom niektoré z nich sa uzatvárajú až v apríli 2022.

V článku nižšie sme pripravili prehľad otvorených výziev, ktoré boli nedávno zverejnené pod novým programom LIFE. Pri každej výzve uvádzame aj termín uzavretia.

Viac informácií o predmete výzvy a podmienkach oprávnenosti sme kvôli množstvu informácií v tomto článku neobsiahli. Tieto informácie získate po rozkliknutí konkrétnej výzvy krátkom preštudovaní dokumentov, ktoré sa na tomto odkaze nachádzajú. Pri každom z podprogramov uvádzame aj video z informačného webinára, kde sa taktiež dozviete všetky základné informácie.

Ak máte záujem o spracovanie prehľadu ku niektorej z nižšie uvedených výziev, napíšte nám na info@grantup.sk a v prípade viacerých podnetov sa na danú výzvu pozrieme bližšie, aby sme vám zjednodušili prvotný prístup k týmto informáciám.

Príroda a biodiverzita

Cirkulárna ekonomika a kvalita života

Zmierňovanie zmeny klímy a adaptácia na ňu

Prechod na čistú energiu

Bonus: Prevádzkové granty pre neziskové organizácie

Ako sa zapojiť do výzvy?

Ak vás kľúčové slová v názve zaujali, výzvu si rozkliknite. Dostanete sa na stránku, kde nájdete všetky potrebné informácie k výzve ako je rozsah oprávnených aktivít a cez príslušné dokumenty je možné preklikať sa k bližším detailom.

Výzvy programu LIFE technicky patria pod Horizon Europe. Všetky výzvy sú uvedené na portáli Európskej komisie Funding and Tenders Portal. Ak pracujete s týmto portálom prvýkrát, svoju organizáciu budete musieť najskôr zaregistrovať. V časti nižšie je sekcia „Start submission„, kde je potrebné elektronicky vypracovať a podať projekt do stanoveného dátumu. Deadline sa pre každú výzvu líši.


podcast o grantoch


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *