Posted on

Portál Innonews.blog informoval o špecifickom webinári, ktorý organizuje Slovak Business Agency. Webinár je zameraný na financovanie inovatívnych firiem z programu Horizon Europe. Na podujatí sa priamo od národných kontaktov EIC dozviete informácie o možnostiach, kde a ako sa uchádzať o financie na vývoj nových technológií, produktov a služieb a ich uvedenie na trh. Registrácia je otvorená do 26. mája.

Pre koho je podujatie určené?

Pre podnikateľov s právnou formou – mikro, malé a stredné podniky zo Slovenskej republiky, ktoré majú ambície v oblasti inovatívnych riešení a výskumu.

Čo môžem získať?

Informácie z nasledujúcich oblastí, ktoré vám pomôžu udržať krok vpred:

  • novinky programu Horizont Európa a kde je priestor pre firmy
  • Európska rada pre inovácie a jej portfólio schém: od základného výskumu až po úspešné škálovanie (vr. Transition, Pathfinder, Prizes)
  • spoločné výskumno-inovačné projekty v tematických pilieroch, EIT a partnerstvá, Kaskádové financovanie z H2020 pre inovačné produkty: od vývoja až na trh
  • nový EIC Accelerator v Horizont Európa: kto je oprávnený žiadateľ a čo EK očakáva, proces prípravy návrhov, hodnotenie, výber + ukážky úspešných projektov
  • akú formu podpory môžete získať od Slovak Business Agency a z iných zdrojov

SBA

Podujatím vás budú sprevádzať

  • Ing. Lucia Dávidová pôsobí ako Národný kontaktný bod pre Horizont Európa pre oblasti „Európska rada pre inovácie“ a „Právne a finančné otázky“. Pôsobí aj v rámci celosvetovej siete Enterprise Europe Network.
  • Ing. Ivan Filus je inovačný expert, konzultant pre inovatívne firmy a výskumné organizácie a Národný kontaktný bod pre oblasť „Európska rada pre inovácie“. Vo firme BIC Bratislava sa venuje podpore inovácií vo firmách a regiónoch. Pôsobí aj v rámci celosvetovej siete Enterprise Europe Network.

Registrácia

Webinár sa bude konať 2. júna 2021 od 9:00 do 13:00 hod. Účasť je bezplatná a online podujatie bude realizované prostredníctvom MS Teams. Registrovať sa je potrebné podľa kraja, kde sídli vaša spoločnosť:

Informácie boli čerpané z webu innonews.blog


Q&A granty


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *