Posted on

Si jednotlivec alebo organizácia pôsobiaca v kľúčových priemyselných hodnotových reťazcoch potravín, vody a živín, textilu, plastov a obalov? Máš nápad ako prostredníctvom udržateľných riešení dosiahneš prechod na nízkouhlíkové  a obehové hospodárstvo v spomenutom odvetí? Ak si odpovedal áno, zapoj sa do výzvy pre sociálnych inovátorov do 28. septembra 2023 a získaj grant do výšky 100 tisíc eur.

Kto môže získať grant?

Oprávneným žiadateľom môže byť:

  • právnická osoba,
  • organizácia,
  • konzorciá,
  • subjekty sídliace v Európskej únii alebo v krajinách asociovaných k programu Horizont Európa (zoznam asociovaných krajín).

Na aké aktivity dostanem grant?

Na výber máš tri možnosti, ako sa zapojiť do výzvy:

  1. Challenge: ako inovátor budeš mať možnosť vybrať si aspoň jednu z 21 výziev založených na misiách špecifických pre každý cieľový hodnotový reťazec (zoznam výziev nájdeš v tejto prílohe).
  2. Innovate: máš konkrétnu koncepciu sociálnej inovácie s kapacitou, ktorú si môžu osvojiť hráči v odvetví, ale nezodpovedá špecifickým výzvam hodnotového reťazca definovaným v tejto výzve? Navrhni výzvu, ktorú budeš riešiť v súlade s jednou z misií výzvy.
  3. Two-in-one: poznáš organizáciu (verejnú alebo súkromnú), ktorá čelí výzve v súlade s jednou z našich misií? Prihlás sa ako konzorcium s vlastným navrhovateľom výzvy hodnotového reťazca, ktorý navrhne spoločné riešenie, ktoré sa riadi špecifickými potrebami trhu.

Čo môžem získať?

Pre túto výzvu je vyčlenených 3,3 milióna eur. V rámci výzvy bude ocenených 25 európskych sociálnych inovátorov sumou 15 tisíc eur. Z tejto skupiny môže až 15 inovátorov získať 85 tisíc eur. Okrem finančných prostriedkov získaš podporu v oblasti odbornej prípravy, mentoring, partnerskú spoluprácu a pilotný vývoj.

Ako a dokedy požiadať?

Do výzvy sa môžeš zapojiť odoslaním elektronického formulára cez platformu F6S do 28. septembra 2023.

Informačný webinár ku výzve

Zaujímajú ťa detaily výzvy alebo máš otázky, na ktoré si v rámci výzvy nenašiel odpoveď?

20. septembra 2023 o 11:00 hod. máš možnosť zúčastniť sa webináru, na ktorý sa registruješ na tomto odkaze.

Dôležité odkazy


 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *