Posted on

V dňoch 3. až 5. novembra 2021 sa uskutoční podujatie s názvom „European Rail Safety Days“. Podujatie, ktoré sa uskutoční v Porte v Portugalsku, organizuje Agentúra EÚ pre železnice (ERA) v spolupráci s portugalským predsedníctvom Rady EÚ.

Cieľ podujatia

Cieľom Európskych dní bezpečnosti vlakovej dopravy je ponúknuť inšpiráciu a príležitosti na vytváranie kontaktov a zdieľanie vedomostí v priemysle. 

Podujatie predstavuje jedinečnú príležitosť pre európskych vedúcich zamestnancov železníc a profesionálov stretnúť sa a spoločne uvažovať o vývoji bezpečnosti v rámci odvetvia i mimo neho. Zdieľanie medziodvetvových poznatkov na podporu kultúrnych zmien je prvoradé na dosiahnutie cieľa Európy ako svetového lídra v oblasti bezpečnosti železníc.

Čo bude témou?

  • Kultúrne zmeny – spoločné porozumenie európskeho modelu kultúry bezpečnosti železníc a jeho použitia ako rámca na dosiahnutie udržateľného a bezpečného výkonu;
  • Vedenie v oblasti bezpečnosti – návrh a implementácia iniciatívy na rozvoj vodcovských schopností manažérov v oblasti bezpečnosti železníc;
  • Údržba železničného systému – spôsob zainteresovania partnerov údržby ako zúčastnené strany v oblasti bezpečnosti železníc.

Udalosť bude predstavovať oficiálny začiatok prvého európskeho prieskumu o bezpečnosti prostredia v oblasti železníc, ktorý je otvorený pre všetkých európskych odborníkov na železničnú dopravu.

Registrácia bude otvorená v septembri 2021 na stránke organizátora, resp. stránke podujatia.

Článok bol prevzatý zo stránky eraportal.skPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *