Posted on

Portál innonews.blog prináša výber z európskych akcelerátorov a startupových súťaží s uzávierkou v marci a apríli 2023. Akceleračné programy a súťaže sú zoradené podľa termínu uzávierky prihlášok a sú určené pre startupy a malé a stredné podniky, v niektorých prípadoch aj bez potreby mať už založenú firmu. Celý prehľad je k dispozícii v článku.

Challenger Ideator ponúka podporu podnikateľských ideí firiem, študentov, jednotlivcov alebo tímov so zameraním na riešenia a adresovania výziev, ktorým čelí mesto Košice. Ak vieš riešiť problémy v Košiciach, určite sa obráť na kontakty uvedené na stránke, aj napriek formálne uzavretému termínu.


Aktuálne v marci

Rubik Garage CEE Accelerator 2023 prijíma prihlášky startupov v early-stage alebo na úrovni MVP, ktorí chcú expandovať na nový trh v strednej a východnej Európe, získať investíciu a dosiahnuť pravidelný mesačný príjem (MRR) od 2 000 eur. Žiadosti je možné predkladať do 6. marca 2023.


Infoshare Startup Contest: Pitching súťaž  na najväčšej technologickej konferencii v strednej a východnej Európe (seed and early-stage startups with tech4good solutions). Prihlášky je možné podať do 15. marec 2023.


Ventures Thrive Venture Builder ponúka financovanie až do výšky 100 tisíc eur pre začínajúce technologické podniky (tech startups). Výzva je otvorená pre startupy z krajín EU13 (widening countries). Žiadosti je možné predkladať do 16. marec 2023.


Program V4 Startup Force je trojtýždňový hybridný program, ktorý ponúka virtuálny bootcamp, workshopy, podnikateľský mentoring a komunitné podujatia. Prihlás sa do 17. marca 2023.


MobilityXlab vo Švédsku hľadá startupy z celého sveta na spoluprácu s korporátmi z Goteborgu: CEVT, Ericsson IoT, Polestar, Veoneer, Volvo Cars, Volvo Group a Zenseact. Prihlásiť sa môžeš do 20. marca 2023.


Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative je päťmesačný program virtuálneho podnikania a štvortýždňovú stáž v americkej spoločnosti, ktorá sa nachádza priamo v USA. Žiadosť môžeš predložiť do 24. marca 2023.


EIT Food Seedbed Incubator je 4-6 mesačný program, ktorého cieľom je transformovať vedecké a technologické inovácie na trhovo overené podniky. Otestuj svoje inovácie s viac ako 100 zákazníkmi a hráčmi v agropotravinárskom priemysle na celom svete. Prihlás sa do 26. marca 2023.


EIT Digital Challenge pomôže najlepším európskym deep-tech firmám so škálovaním. Podporí 10 vybraných rýchlo rastúcich technologických spoločností s medzinárodnými ambíciami, ktoré nie sú staršie ako desať rokov. Vybrané spoločnosti získajú ročnú podporu medzinárodnej expanzie v hodnote 50 tisíc eur. Žiadosť môžeš predložiť do 28. marca 2023.


CASSINI Business Accelerator je šesťmesačný program (equity-free) Európskej komisie a Agentúry EÚ pre vesmírny program určený na podporu zakladateľov v rastovej fáze z ekosystému vesmírnych technológií s hlavným voucherom až 75 tisíc eur. Prihlásenie je otvorené do 31. marca 2023.


Aktuálne v apríli

EIT Jumpstarter, jeden z najlepších európskych programov pre začínajúcich inovátorov sa v roku 2023 vracia s dvoma novými kategóriami: Rebuild Ukraine a Digital! Inovátori budú súťažiť o prvú cenu až do výšky 10 000 eur v deviatich kategóriách. Prihlásenie je otvorené do 16. apríla 2023.


InnoStars Awards Acceleration Program pre startupy v oblasti zdravotníctva zo strednej, východnej a južnej Európy, ktoré môžu v rámci komunity EIT Health získať až 50 tisíc eur na transformáciu prototypov na produkty pripravené pre trh. Žiadosť môžeš predložiť do 16. apríla 2023.


EIT Urban Mobility Accelerators pozostávajú zo siedmich tematických programov, ktoré sa realizujú prostredníctvom partnerov s cieľom posunúť startupy v oblasti mobility v ranom štádiu s podnikateľskými nápadmi, ktoré eliminujú dopravné zápchy a zvyšujú efektívnosť dopravného systému. Prihlás sa so svojim projektom do 21. apríla 2023.

Pozri si tiež prehľad grantových prostriedkov EÚ, ktoré môžu využívať startupy a inovatívne MSP s kontaktnými miestami pre Slovensko a Českú republiku.

Článok bol v rámci partnerstva prevzatý z webu innonews.blog


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *