Posted on

Dňa 12. januára 2021 sa bude konať virtuálne informačné stretnutie, v ktorom sa vysvetlí, ako funguje financovanie z programu LIFE v rámci výzvy na predkladanie návrhov LIFE 2020 pre mimovládne organizácie zaoberajúce sa riešením otázok životného prostredia, ktoré prispievajú k cieľom Európskej zelenej dohody.

Informácie o výzve LIFE pre mimovládne organizácie sme spracovali do prehľadného článku, ktorý si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz.

V rámci reakcie programu LIFE na krízu vyvolanú pandémiou COVID-19 je vyhlásená osobitná výzva na predkladanie návrhov s cieľom posilniť kapacitu mimovládnych organizácií v celej EÚ na prospech mobilizácie verejnosti v aktivitách vedúcich k implementácii Európskej zelenej dohody.

Formát webinára

Webinár predstaví základné aspekty nadchádzajúcej výzvy. Účastníci budú môcť na kladenie otázok používať stránku sli.do a hashtag #NGO4GD. Moderátor sa bude niektorým z týchto otázok venovať na konci každej časti.

Sekciu predstaví EASME, pričom Generálny riaditeľ EK pre životné prostredie zdôrazní kľúčové prispenie environmentálnych mimovládnych organizácií k Európskej zelenej dohode.

Generálne riaditeľstvo pre klimatické zmeny načrtne príslušné väzby na súčasný kontext politiky EÚ v oblasti klímy. Pred vypracovaním technických a finančných aspektov žiadateľmi EASME vysvetlí podrobnosti o prioritách a kritériách oprávnenosti výzvy.

Je toto podujatie pre mňa vhodné?

Ak ste legálne zaregistrovanou mimovládnou organizáciou v EÚ a pôsobíte na národnej alebo regionálnej úrovni v sférach životného prostredia alebo klímy a spĺňate všetky kritériá oprávnenosti uvedené v dokumentoch výzvy, potom je pre vás toto podujatie vhodné (priamy odkaz na dokumenty).

Živé vysielanie z podujatia sa uskutoční 12. januára 2021 o 10.00 h CET a následne bude zverejnené na kanáli LIFE na YouTube.

Podujatie pochopiteľne prebieha v anglickom jazyku a žiadosť je taktiež potrebné vypracovať v anglickom jazyku.

Registrácia

Registrovať sa môžete poskytnutím základných informácií v registračnom formulári na tomto odkaze. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *