Posted on

Slovenské organizácie majú teraz vynikajúcu možnosť pripojiť sa do prebiehajúcich projektov Horizont Európa. Stačí si vyhľadať vhodný projekt, ktorý vyhovuje tvojej expertíze a požiadať koordinátora projektu, aby ťa vzal „na palubu“. Z tvojej strany dokonca ani nie je potrebné podávať žiadosť – toto by mal zabezpečiť koordinátor. V rámci Hop-on Facility schémy sa plánuje podporiť až 160 takýchto projektov. Okruh záujemcov je zúžený na tzv. Widening krajiny, čo znamená, že nesúťažíš s vyspelými štátmi a prostredie teda nie je tak vysoko konkurenčné ako by to bolo v prípade štandardných EÚ schém. Možnosť využiť šancu z Hop-on schémy máš otvorenú do 28. septembra ale ešte tu bude podobná šanca aj v budúcom roku.

Stručný prehľad Hop-on schémy

 • ide o typ akcie RIA, teda Research and innovation action
 • ID výzvy je HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-06
 • rozpočet na výzvu je 40 miliónov eur
 • grant, ktorý môžeš získať na jeden projekt sa pohybuje od 100 tisíc do 600 tisíc eur
 • celkovo by malo byť podporených 160 projektov
 • prvý dátum uzavretia výzvy je 28. septembra 2023 o 17:00 hod.
 • ďalší dátum uzavretia výzvy bude 26. septembra 2024
 • výsledok sa dozvieš vo februári 2024

Asi to bude pre mňa. Ako mám postupovať?

 1. Na Funding and Tender Opportunities Portáli si pozri zoznam existujúcich projektov v rámci Piliera 2 a EIC Pathfinder, ktoré sú vhodné na Hop-On Facility nástroj. Témy týchto projektov sú rôzne, ale dôraz sa bude klásť hlavne na zelené témy a digitálnu transformáciu.
 2. Ak si si vybral projekt, ktorý zodpovedá tvojej téme výskumu tak kontaktuje koordinátora projektu a získaj súhlas na pričlenenie do projektu – súhlasiť musí celé konzorcium.  Tvoje aktivity a úlohy ako nového partnera musia byť presne definované, s dôrazom na to, aká je pridaná hodnota a čím novým prispeješ v rámci už existujúceho projektu.
 3. Aktivity a úlohy nového partnera, teda žiadosť, vyplňuje Koordinátor (mal by za to dostať extra budget).

Dôležité odkazy

Obsah vytvorený v spolupráci s Národnou kanceláriou Horizontu, CVTI SR


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *