Posted on

Ste ďalším špičkovým inovačným tímom, ktorý ponúka radikálne udržateľné produkty alebo služby v sektore nerastných surovín? Uveďte svoj nápad na trh a prihláste sa do RawMaterials Accelerator a získajte podporu až 90 tisíc eur. Jednoduchý prihlasovací formulár môžete podať do 19. septembra.

Kto môže získať grant?

Startupy alebo vedecké či iné pracovné tímy.

Na aké aktivity dostanem grant?

Program pozostáva z troch fáz – Explore (TRL 4-6), Build a Grow (TRL 7-9). Každá fáza má špecifické ciele, procesy a schémy financovania. Podpora zahŕňa individuálny a skupinový koučing, financovanie a ukotvenie začínajúcich podnikov v ich miestnych a národných ekosystémoch.

Všetky návrhy sa musia tematicky pridržať nasledovných oblastí:

  1. Cirkulárna ekonomika: Riešenia a obchodné modely implementujúce koncepty obehového hospodárstva
  2. Náhrada kritických a toxických materiálov vo výrobkoch a pre optimalizovaný výkon: Nové technológie alebo služby, ktoré umožňujú nahradiť alebo použiť menšie množstvá kritických alebo toxických materiálov v kľúčových priemyselných odvetviach
  3. Recyklácia: Technológie a riešenia pre dodávky materiálov z druhotných zdrojov a recykláciu
  4. Minerálne a metalurgické procesy: Technológie a riešenia na spracovanie nerastov a kovov a na zlepšenie výroby materiálov
  5. Budúca ťažba: Technológie a riešenia pre efektívnejšiu, zodpovednejšiu a udržateľnú modernú ťažbu
  6. Prieskum: Technológie a riešenia pre vylepšený a nový prieskum nerastov

Čo môžem získať?

Finančná podpora pre 1. fázu je 10 tisíc eur, zatiaľ čo pre 2. a 3. fázu bude celková podpora predstavovať až 80 tisíc eur.

Ako a dokedy požiadať?

Výzva na podávanie žiadostí je otvorená do 19. septembra 2022 do 17:00 hod. Projekt sa podáva prostredníctvom elektronickej platformy.

Dôležité odkazy


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *