Posted on

Európska rada pre inovácie (EIC) je kľúčovou novinkou programu Horizont Európa a predstavuje najambicióznejšiu inovačnú iniciatívu, ktorú Európa prijala, s rozpočtom 10 miliárd EUR na obdobie 2021 – 2027. Poslaním EIC je identifikovať, rozvíjať a rozširovať prielomové technológie a prevratné inovácie. EIC bude podporovať začínajúce podniky, malé a stredné podniky a výskumné tímy pri vývoji prelomových inovácií s vysokým rizikom a veľkým dopadom, s osobitným zameraním na rozšírenie riešení meniacich hru, ktoré prispievajú k cieľom Európskej zelenej dohody a Plánu obnovy pre Európu.

Prvé výzvy na predkladanie žiadostí sa plánujú zverejniť 18. marca. Pripojte sa k nám na dvojdňovom úvodnom podujatí, kde sa dozviete viac o vízii EIC a o tom, čo stojí za jeho možnosťami financovania.

Podujatia sa budú vysielať na webe na kanáli YouTube EUScienceInnov. Nie je potrebná žiadna registrácia.

Slávnostný štart

Slávnostné spustenie EIC sa bude konať 18. marca a bude trvať od 9.30 do 11.30 SEČ.

Na programe budú vyhlásenia hláv štátov a inštitúcií EÚ ako aj krátke konkrétne sekcie ohľadom prispenia EIC k oživeniu hospodárstva v Európe:

 • EIC pre budovanie firiem z prelomovej vedy
  Rečníci: Ingmar Hoerr (zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ CureVac), Silvia Scaglione (prezident React4Life) a Louis de Lillers (generálny riaditeľ CorWave)
  Moderátor: Chris Sisserian (preosiaty)
 • EIC pre investície do hlbokej technológie
  Rečníci: Hermann Hauser (Amadeus Capital), Veronika Oudova (spoluzakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti S-Biomedic) + ďalší budú potvrdení
  Moderátor: Robin Wauters (Tech.EU)
 • EIC na vytváranie inovačných ekosystémov pre udržateľnosť
  Rečníci: Jim Snabe (predseda, Siemens) + ďalší, budú potvrdení
  Moderátor: Jean-Eric Paquet (generálny riaditeľ pre výskum a inovácie, Európska komisia)

Deň uchádzačov

Druhý deň podujatia, dňa 19. marca sa od 9.30 do 16.30 SEČ bude určený potenciálnym žiadateľom do schémy EIC.

Tento deň poskytne potenciálnym príjemcom grantu a zainteresovaným stranám konkrétne informácie o tom, ako funguje EIC, ako sa prihlásiť, kto je oprávnený žiadateľ a ďalši dôležité informácie.

Sekcie budú obsahovať informácie o možnostiach financovania výskumných tímov, startupov, malých a stredných podnikov a investorov.

Ak potrebujete inšpiráciu, ako sa dá získať grant na zmysluplný projekt, pozrite si prípad úspešnej slovenskej začínajúcej firmy: Vďaka grantu EIC realizujú inteligentný zber odpadu v Prahe

Informačný deň Slovensko

Národná kancelária Horizontu pripravuje informačný deň k súvisiacej Európskej rade pre inovácie, ktorá sa z pilotnej fázy v programe Horizont 2020 pretransformovala na samostatnú oblasť Rámcového programu EÚ pre výskum a inovácie.

Podujatie sa uskutoční online formou v utorok 23. marca 2021 dopoludnia (predbežne v čase 9:00 – 12:00).

Predbežný program podujatia:

 • Európska rada pre inovácie v programe Horizont Európa a podpora projektov na národnej úrovni
 • Schémy EIC – od základného výskumu až po úspešné škálovanie (EIC Pathfinder, EIC Transition, EIC Accelerator)
 • EIC Accelerator – Akcelerátor pre najlepšie európske technologické firmy: kto je oprávnený žiadateľ a čo Európska komisia očakáva
 • Proces prípravy návrhov do EIC Accelerator (AI platforma), hodnotenie a výber projektov. Novinky oproti pilotnej fáze EIC Accelerator
 • Výsledky pilotnej fázy EIC (2018-2020) v EÚ a na Slovensku
 • Plán skupinových (špecifické workshopy) a individuálnych služieb pre záujemcov
 • Q&A

Podujatím Vás budú sprevádzať národné kontaktné body pre EIC. Program aj trvanie akcie sa ešte môžu upraviť.

Registrácia

Na podujatie je potrebné sa registrovať (po kliknutí – formulár nižšie). Registrácia je otvorená do 22. marca 2021 12:00. Deň pred podujatím obdržíte na zadanú e-mailovú adresu odkaz na pripojenie.

Zdroj: ec.europa.eu, eraportal.sk, innonews.blog


facebook grantUP banner tmavy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *