Posted on

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová dnes pricestovala do Bratislavy. Stretla sa s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom ako aj prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, aby im oznámila výsledky hodnotenia nášho plánu obnovy. Návšteva šéfky EK je zastávkou na turné po krajinách EÚ. Spomedzi krajín V4 sme v poradí prvou krajinou, ktorú navštívila, aby nám oznámila, že plán obnovy a odolnosti SR v hodnote 6,3 miliardy eur bol schválený. Jeho aktivity majú smerovať k silnejšej, udržateľnej, zelenšej a digitálnejšej Európe.

Ako výstup zo stretnutia predsedníčky EK s našimi ústavnými činiteľmi si môžete pozrieť jej hodnotenie vzhľadom na plán, financovaný z balíka Next Generation EU, ktorý Slovensko predložilo.

tlacovka ta3
Tlačová konferencia TA3 (po kliknutí budete presmerovaní na web ta3.com)

Ursula von der Leienová ocenila rýchlosť, s akou sme tento plán obnovy predložili. Spomedzi všetkých krajín sme boli piata najrýchlejšia krajina. Zároveň však zdôraznila, že okrem rýchlosti je potrebný dôraz na kvalitu implementácie.

Zaujali ju lokálne talenty či projekty, ktoré sú implementované práve zo zdrojov EÚ. V rámci plánu spomenula investície do klímy, dekarbonizácie, digitalizácie, dopravy či investovanie 1 miliardy eur do zdravotníctva. Viac informácií môže získať z tlačovej konferencie.

Titulná fotografia: „CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP“


newsletter granty


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *