Posted on

Európska komisia po vyše roku príprav a intenzívnych konzultácií s členskými štátmi prijala dňa 15. júna hlavný pracovný program rámcového programu Horizon Europe na roky 2021 a 2022. V ňom sú uvedené ciele a konkrétne tematické oblasti, na ktoré sa vyčlení celkovo 14,7 miliardy eur.

Horizont Európa

Známe sú už všetky oblasti

Okrem už prijatých pracovných programov Európskej rady pre výskum (ERC) a Európskej rady pre inovácie (EIC), tak boli prijaté aj všetky zvyšné tematické pracovné programy rámcového programu Horizon Europe.

Súčasťou prijatia pracovného programu sú aj mimoriadne dôležité dokumenty ako Všeobecný úvod (General Introduction), Všeobecné prílohy (General Annexes) a pracovný program pre výskumno-inovačné misie (prípravné akcie pre misie).

Prvé výzvy a informačné dni

Prvé výzvy na predkladanie projektových návrhov budú spustené na portáli Funding & Tenders Portal od 22. júna. Európske dni výskumu a inovácií 23. a 24. júna sú príležitosťou na diskusiu o programe Horizon Europe medzi tvorcami politík, výskumníkmi, inovátormi a občanmi.

Informačné dni programu Horizon Europe zamerané na potenciálnych žiadateľov sa uskutočnia od 28. júna do 9. júla.

Nájdete sa v niektom z pracovných programov?

Všetky pracovné programy nájdete na Funding & Tenders Portal. V časti „Reference documents” zároveň nájdete na jednom mieste všetky užitočné informácie, ako sú šablóny a formuláre, usmernenia, grantové dohody a zmluvy vrátane prehľadu legislatívy.

Pozrite si jednotlivé pracovné programy HEU na roky 2021 a 2022 a zistite tak, či niektorý vyhovuje potrebám vašich projektových aktivít:

Informácie boli prevzaté z webu innonews.blog a eraportal.sk


newsletter granty


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *