Posted on

Až 50 miliónov eur bude k dispozícii poľnohospodárom a potravinárom na preplatenie časti investícií do ich podnikov. Podpora sa týka špeciálnej rastilnnej výroby a živočíšnej výroby ako aj súvisiaceho high-tech zariadenia alebo skladov pre rastlinnú výrobu. Výzva obsahuje množstvo podmienok, tak si to riadne preštuduj. Podať žiadosť môžeš od januára do apríla roku 2023.

Kto môže získať grant?

O podporu môžeš požiadať, ak si fyzická alebo právnická osoba a podnikáš v poľnohospodárskej prvovýrobe. Žiadať tiež môžu organizácie výrobcov združujúce pestovateľov plodín špecializovanej rastlinnej výroby.

Na aké aktivity dostanem grant?

Táto podpora sa týka investícií do hmotného majetku, konkrétne podpory na investície do poľnohospodárskych podnikov v týchto oblastiach:

  • Špeciálna rastlinná výroba
  • Špeciálna rastlinná výroba – malí poľnohospodári
  • Živočíšna výroba
  • Živočíšna výroba – malí poľnohospodári
  • Skladovacie kapacity pre produkciu špeciálnej rastlinnej výroby
  • High tech pre špeciálnu rastlinnú výrobu a živočíšnu výrobu

Čo môžem získať?

Na výzvu je vyčlenených 50 miliónov eur. Z tohto balíka môžeš získať nenávratný finančný príspevok vo forme refundácie už zaplatených nákladov.

Ako a dokedy požiadať?

O finančnú podopru môžeš žiadať v období od 2. januára do 6. apríla 2023 a to iba elektronicky prostredníctvom formulára žiadosti o nenávratný finančný príspevok cez portál slovensko.sk.

Dôležité odkazy


 

2 Replies to “Mega podpora pre poľnohospodárov a potravinárov začiatkom roka 2023”

  1. Ppzdravujem, az taka mega podpora to nie je, kedze je vyska podpory kumulaciou aj predchadzajucej vyzvy nesmie prekrocit polovicu hodnoty aktiv podniku, a co ak v ramci predchadzajucej vyzvy vam projekt neschvalia? Malo sa pockat na vyhodnotenie alebo nelimitovat vysku NFP hodnotou aktiv.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *