Posted on

Európska komisia v druhej polovici septembra spustila novú aplikáciu Erasmus+ a má predstavovať míľnik v digitalizácii programu. Jej cieľom je zjednodušiť mladým ľuďom zapojenie do tohto výmenného programu, ktorý využilo už viac ako 10 miliónov ľudí. Aplikácia je dostupná vo všetkých jazykoch EÚ. Je určená študentom, účastníkom odbornej prípravy a mládežníckych výmen. Novinkou je integrovaná európska študentská karta, ktorá platí v celej EÚ. S aplikáciou zároveň šetríš papier a všetko máš na jednom mieste. Dostupná je pre Android aj iOS.

Do siete Erasmus bez papiera je v súčasnosti zapojených viac ako 4 000 univerzít. Sieť umožňuje bezpečnú výmenu údajov a jednoduchšiu identifikáciu zmlúv o štúdiu. Táto forma digitálnej spolupráce tiež uľahčuje zavedenie a plošné uznávanie európskej študentskej karty.

V súlade s akčným plánom digitálneho vzdelávania sa novým programom Erasmus+ na obdobie 2021 až 2027 podporuje rozvoj digitálnych zručností. Zároveň prispieva k digitálnej transformácii európskych vzdelávacích systémov. Vďaka zvýšenému rozpočtu presahujúcemu 28 miliárd eur na sedemročné obdobie sa programom Erasmus+ podporí aj odolnosť systémov vzdelávania a odbornej prípravy v časoch pandémie.

 Aké funkcie má nová aplikácia?

Aplikácia Erasmus+ ti umožní:

  • hľadať medzi partnermi svojej univerzity a vybrať si svoju destináciu;
  • podpísať zmluvu o štúdiu online;
  • zistiť podrobnosti o podujatiach vo vybranej destinácii, dozvedieť sa užitočné tipy a spojiť sa s ostatnými študentmi a
  • získať európsku študentskú kartu s prístupom k službám, múzeám, kultúrnym podujatiam a špeciálnym ponukám na hostiteľskej univerzite a v danej krajine.

nová aplikácia Erasmus

Erasmus overilo už 10 miliónov ľudí

Od vzniku pôvodného programu Erasmus v roku 1987 využilo možnosť absolvovania výmenného pobytu v zahraničí 10 miliónov ľudí. Nový program Erasmus+ ponúka príležitosti na študijné pobyty v zahraničí, stáže, učňovskú prípravu a výmeny zamestnancov vo všetkých oblastiach vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu, a to pre všetky vekové kategórie.

Pozitívny vplyv na tvoj rozvoj

Zo štúdie o vplyve programu Erasmus+ vo vysokoškolskom vzdelávaní uverejnenej v roku 2019 vyplýva, že program má pozitívny vplyv na profesijný, sociálny, vzdelávací aj osobnostný rast účastníkov.

Viac ako 70 % študentov má po návrate z pobytu v zahraničí lepšiu predstavu o svojej budúcej kariére a môže si zmeniť študijný odbor tak, aby zodpovedal ich profesijným ambíciám. Vyše 90 % študentov, ktorí sa zapojili do Erasmus+, sa zároveň naučilo lepšie spolupracovať s ľuďmi z rôznych kultúr a nadobudlo pocit príslušnosti k Európe.

Ako si aplikáciu stiahnuť?

Všetky dôležité informácie sa dozvieš z webu appky: https://erasmusapp.eu/

Aplikácia Erasmus+ je k dispozícii v obchode 🔗 Google Play (pre zariadenia s Androidom) aj v 🔗 Apple Store (pre zariadenia iOS).

Zdroj informácií: ec.europa.eu


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *