Posted on

Po nepridružení Švajčiarska k programu Horizont Európa spustila Švajčiarska národná nadácia na podporu vedy (SNSF) v mene švajčiarskej vlády nové prechodné opatrenie „SNSF Starting Grants“. Granty sú určené pre výskumníkov, ktorí chcú viesť nezávislý výskumný projekt a riadiť tím výskumníkov vo Švajčiarsku. Výzva SNSF Starting Grants 2022 je integratívna výzva, ktorá okrem prechodného opatrenia pre ERC Starting Grant 2022 pokrýva aj výzvu SNSF Eccellenza Professorial Fellowship 2022. Podmienky zamestnávania SNSF Starting Grants sú teda podobné ako pre výskumníkov, ktorí sa chceli uchádzať o Eccellenzu. Medzinárodní a švajčiarski výskumníci, ktorí majú v úmysle požiadať o grant ERC Starting Grant na prácu vo Švajčiarsku alebo požiadať o výzvu Eccellenza, môžu teda predložiť návrh na Starting Grant do 1. februára.

Kto môže získať grant?

O grant môžu požiadať výskumníci akejkoľvek národnosti a schéma je otvorená pre všetky odbory a témy.
Prihlášku si môžete podať, ak:

  • Máte aspoň 3 roky výskumnej praxe
  • Prihlášku podávate najneskôr 8 rokov po dátume obhajoby PhD.

Úplné podmienky oprávnenosti nájdete vo výzve (preklik nižšie – Dôležité odkazy).

Na aké aktivity dostanem grant?

Vďaka počiatočnému grantu SNSF budú príjemcovia grantu viesť nezávislý výskumný projekt a riadiť tím výskumníkov vo Švajčiarsku. Počiatočný grant SNSF prichádza po niekoľkých rokoch výskumu po PhD, kvalifikácii ekvivalentnej doktorandskému alebo lekárskemu titulu, počas ktorého už príjemcovia grantu dosiahli vedeckú nezávislosť a prispeli k významnému výskumu vo svojom odbore.

Čo môžem získať?

Žiadatelia môžu požiadať o rozpočet až do výšky 1,8 milióna švajčiarskych frankov na obdobie piatich rokov. Z grantu môžete financovať mzdy a tiež materiálové výdavky spojené s projektom.

Ako a dokedy požiadať?

O grant si môžete požiadať cez portál mySNF najneskôr do 17:00 hod. 1. februára 2022.

Dôležité odkazy

Informácie boli použité z eraportal.sk a snf.ch


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *