Posted on

Aliancia Ulysseus pripravuje verejné podujatie s názvom Open Event, kde bude táto aliancia Európskych univerzít predstavená. Dozviete sa tak informácie o činnosti šiestich inovačných hubov a ponuke aktivít pre odbornú aj laickú verejnosť. Súčasťou sú aj spoločné európske študijné programy, výskumné a podnikateľské projekty a medzinárodna mobilita v širokej škále tém. Podujatie sa bude konať v utorok 11. mája 2021, prostredníctvom online platformy B2match, účasť na ňom je bezplatná a registrácia naň je už otvorená.

Projektmi za spoločným cieľom

Open Event má za cieľ vzájomne prepojiť všetkých, ktorých sa aliancia dotýka, a pomôcť im spoluvytvárať jej štruktúru a tým podporiť priestor pre spoločné projekty a aktivity v oblasti vzdelávania, výskumu a inovácií.

Pre koho je podujatie určené?

Open Event prepojí študentov, výskumníkov, inovátorov, súkromné spoločnosti, verejné inštitúcie, mimovládne organizácie a občanov zo šiestich Európskych krajín aliancie Ulysseus.

Získajte kontakty

Podujatie je jedinečná príležitosť na získanie kontaktov pre nové projekty a aktivity v rámci programov Horizon Europe a Erasmus+, kde sa podporí virtuálny priestor s možnosťami nadviazania spolupráce v rámci komunity aliancie.

Čo sa na podujatí dozviete?

Počas podujatia Open Event sa účastníci dozvedia viac o inovačnom ekosystéme aliancie Ulysseus, vrátane rôznych iniciatív, ktoré aliancia naštartuje na podporu medzinárodnej inovatívnej spolupráce.

Budú tiež predstavené tzv. satelitné projekty aliancie, ako aj možnosti pre nové projekty financované z programov Horizon Europe a Erasmus+.

Séria paralelných prezentácií sa bude okrem iného venovať pohľadu a možnostiam aliancie Ulysseus pre študentov, akými sú samotný kampus Ulysseus, spoločné a dvojité diplomy, program mobility, možnosti stáží a rozvoja kariéry.

Ulysseus

Predstavené budú rôzne akcie a iniciatívy týkajúce sa rovnosti pohlaví v STEAM (veda, technológia, inžinierstvo, umenie a matematika), otvorená veda, ako aj nové príležitosti na vytváranie sietí v rámci programov Horizon Europe a Erasmus+ prostredníctvom inovačných hubov aliancie.

Jeden zo šiestich hubov je umiestnený aj na Technickej univerzite v Košiciach v Univerzitnom vedeckom parku Technicom a je zameraný na témy digitalizácie.

Kedy a ako sa zúčastniť?

Podujatie sa bude konať v utorok, 11. mája 2021, prostredníctvom online platformy B2match.

Účasť je bezplatná a registrácia je už otvorená na tomto odkaze.

Program podujatia nájdete na: https://ulysseus-open-event.b2match.io/agenda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *