Posted on

Pre udržanie konkurenčnej pozície a rast firmy sú nevyhnutné inovácie. Práve na ich podporu realizuje Európska únia množstvo podporných schém a iniciatív pre začínajúcich aj etablovaných podnikateľov. V programovacom období 2021 až 2027 sú k dispozícii miliardy eur, určené na rozvoj inovácií – od myšlienky až po jej úspešné uvedenie na trh. Ide o medzinárodné programy, v ktorých majú šancu uspieť aj slovenskí podnikatelia. Už v stredu, 10. novembra, sa počas bezplatného webinára dozviete viac o tých najzaujímavejších, ktoré môžu slovenské firmy využiť.

Čo sa na webinári dozviete?

  • Prehľad európskych programov a iniciatív, ktoré podporujú inovačné aktivity (2021-2027)
  • Prototypovanie, validácie, zavádzanie alebo rozvoj (najmä) digitálnych inovácií (granty od 50 do 250 tisíc eur)
  • Podpora vývoja a uvedenia prevratných inovácií na trh (granty a investície do 17,5 milióna eur)
  • Akceleračné programy (granty, podpora pre vstup na trh a príprava na vstup investora)
  • Bezplatné podporné služby pre rozvoj inovácií (internacionalizácia, ochrana práv duševného vlastníctva, riadenie inovácií, budovanie partnerstiev)

Kto bude viesť webinár?

  • Ivan Filus – inovačný expert a konzultant pre mladé ambiciózne inovatívne firmy a progresívne výskumné tímy v akademickej sfére. Už 25 rokov sa venuje podpore inovácií vo firmách a regiónoch. Počas tohto obdobia participoval na koordinácii a realizácii viac ako 60 medzinárodných projektov. Podieľa sa na administratívnom riadení slovenského zastúpenia celosvetovej siete Enterprise Europe Network, ktorá pomáha podnikom inovovať a vstupovať na zahraničné trhy. Pôsobí v štruktúrach Slovenskej republiky pre rámcové programy Európskej únie pre výskum a inovácie. V rámci programu Horizont Európa je nominovaný ako Národný kontaktný bod pre Slovensko za oblasť Európskej rady pre inovácie (EIC) a Európske inovačné ekosystémy (EIE). Už niekoľko rokov pripravuje spravodajstvo o inováciách a podnikaní InnoNews.blog.

webinár

  • Juraj Kučera – venuje sa rozvoju obchodu, predaja a inováciám v strategickom riadení firiem. Pomáha spoločnostiam v rôznych etapách rastu – od začínajúcich podnikateľov, mladých firiem, až po etablované / rodinné spoločnosti, ktoré zvažujú expanziu, digitalizáciu, alebo potrebujú efektívne nastavenie obchodnej stratégie. Pracoval na mnohých národných, medzinárodných a výskumných projektoch. Spoluautor niekoľkých publikácií, majiteľ vinárstva a zakladateľ podnikateľského podcastu.

Ako a dokedy sa prihlásiť?

Do stredy, 10. novembra 2021, kedy sa bude webinár konať v čase od 10:00 po dobu 1 hodiny.
Registrovať sa môžete na tomto odkaze.

Informácie boli prevzaté z webov innonews.blog a grantexpert.sk


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *