Posted on

Ak poznáte prevažne štrukturálne fondy tak je celkom možné, že timesheet – inak povedané pracovný výkaz pre program Horizont Európa, vás poriadne prekvapí. Ide o výrazne zjednodušenú administratívu, kde vám na zaznamenanie odpracovanej doby projektového zamestnanca stačí jedna A4. Nižšie v článku si tento timesheet môžete pozrieť a stiahnuť pre vlastné potreby. Ide o Európskou komisiou oficiálne zverejnený vzor, ktorý spĺňa minimálne požiadavky a audítori ho budú akceptovať.

Hodiny sa menia za dni

Ak už pracujete s programom Horizon Európa, tak iste viete, že súčasťou nového programu je aj zmena v evidovaní pracovnej doby s cieľom zjednodušenia. Ide o zaznamenávanie odpracovanej doby nie v hodinách, ako tomu bolo doteraz, ale v dňoch. Jeden deň pritom prestavuje 7,5 hodiny.

Ak ste túto zmenu ešte nepostrehli alebo sa o nej chcete dozvedieť viac, vypočujte si náš podcast Podcast 19 | Ako sa vyznať vo finančných pravidlách projektov?, kde okrem iného hovoríme aj o zmene evidencie pracovného času.

Vzor timesheetu

Ako sme už spomínali, timesheet spĺňa minimálne požiadavky na evidenciu odpracovanej doby. Ak z nejakých, napríklad interných dôvodov potrebujete túto evidenciu rozšíriť – je to na vás.

Vzor timesheetu pre projekty Horizont Európa - náhľad
Vzor timesheetu pre projekty Horizont Európa – náhľad

Všetko, čo pre tieto projekty potrebujete evidovať, sú základné informácie o projekte, základné údaje o zamestnancovi a jeho celkový počet hodín pre jednotlivé mesiace. Zároveň potrebujete potrebné identifikovať Work packages (Pracovné balíky), na ktorých tento zamestnanec v rámci príslušného mesiaca pracoval.

Stiahnite si

Oficiálny timesheet, ktorý môžete vidieť aj na obrázku, si v editovateľnej verzii (docx) stiahnete tu:

Prekvapila vás jednoduchosť timesheetu pre Horizont?

Zdroj informácie: Innonews.blog


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *