Posted on

Turisti nielen z Východného Slovenska majú k dispozícii ďalšiu atrakciu. Začiatok turistickej sezóny bol pri Prešove spojený so slávnostným otvorením novej vyhliadkovej veže na Malkovskej hôrke. Tento projekt bol čiastočne podporený aj z grantových zdrojov, čo je pekný príklad užitočného využitia v prospech verejnosti.

„Veža na Malkovskej hôrke má výšku takmer 20 metrov a ponúka krásny výhľad, ktorý si môžete vychutnať popri prechádzke lesom. Ďakujem Klubu slovenských turistov regiónu Prešov a Šariš, ako aj Olympijskému klubu Prešov, že sme mohli spoločne otvoriť nielen turistickú sezónu, ale aj túto vežu. Verím, že sa stane vaším novým obľúbeným miestom a budete ju radi navštevovať,“ prihovorila sa Prešovčanom primátorka mesta Andrea Turčanová.

vyhliadková veža Malkovská hôrka
Zdroj: presov.sk

Maximálna kapacita veže je 10 osôb. Vstup na vyhliadkovú vežu je na vlastnú zodpovednosť. Deti vo veku do 12 rokov môžu vyjsť na vyhliadkovú vežu iba so sprievodom osôb starších ako 18 rokov. Pri výstupe na vežu je nevyhnutné dávať si pozor hlavne na schodoch a na vyhliadke.

Výhľady iba za vhodného počasia

Vstup na vyhliadkovú vežu je povolený iba v prípade vhodných klimatických podmienok. V prípade zlého počasia, hlavne pri hustom daždi, silnom vetre, námraze, víchrici, krupobití, pred, v priebehu a tesne po búrke, pri hustej hmle, pri snehovej pokrývke podláh, schodiska a samotnej vyhliadkovej plošiny, je vstup na vyhliadkovú vežu zakázaný.

Veža aj vďaka grantu

Stavebné práce realizovala spoločnosť Metrostav Slovakia, a.s. Celkové náklady predstavovali podľa zmluvy o dielo vyše 148 tisíc eur. Projekt bol podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja v rámci Výzvy pre región 2019 sumou 43 350 eur.

Technické údaje veže

  • Zastavaná plocha – 65,38 m 2
  • Celková výška – 19,55 m
  • Najvyššia podlaha – 15,17 m
  • Podlaha 1 NP  +-0,00 – 480,12 m. n. m. Bpv

Zdroj: indexmag.sk/ presov.sk


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *